top of page

Alışveriş & İade Protokolü

Alışveriş Protokolü

İnternet sitesindeki fiyatlara KDV ve vergiler dahildir. Müşteri gönderim ücreti öder ve/veya annavitapro.com sitemizin ücretsiz kargo koşullarıyla alışveriş yapabilirler.

Ödemeler internet sitesinde gösterilen ödeme yöntemleri kullanılarak kredi kartlar, debit kartlar veya para transferi (havale ve EFT) aracılığıyla yapılır.

annavitapro.com sitemizin sanal pos hizmetinde PayTR iştiraki olan online ödeme altyapısı sağlayıcılarından biri olarak PayTR (PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş., Akdeniz Mah. Atatürk Cad. No:126/51 Konak / İzmir) ile çalışmaktadır. PayTR, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansı ile, 6493 sayılı kanun çerçevesinde lisanslı ödeme kuruluşu olarak hizmet vermektedir ve PCI-DSS Sertifikası'na sahiptir.

annavitapro.com sitemizin, stoktaki bulunabilirliğe bağlı olarak ve herhangi bir olağandışı durum olmadığı müddetçe, Sipariş Onayı’nda listelenen ürünleri en geç Sipariş Onayı’ndan sonraki gün kargoya verir. Cumartesi, Pazar veya resmi tatil günleri gönderim yapılmaz.

Ürünlerin tedarikinin annavitapro.com sitemizinin kontrolü dışında bir durum sebebiyle gecikmesi halinde, destek ekibimiz; sizi mümkün olan en kısa zamanda durumdan haberdar eder ve gecikmenin etkisini en aza indirmek için önlemler alır.

Siparişinizin kargo firmasına teslim edildiği gün, sizin e-posta adresinize saat 19:00'dan sonra kargo takip bilgileri gönderilir.

Teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişiklik gösterebilir. Tarafımızdan size gönderilen e-posta bildiriminde yer alan kargo takip numarası ile kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

annavitapro.com sitemizin kontrolü dışında bir durum sebebiyle yaşanan gecikmeler konusunda sorumlu olmaz. Ancak çok ciddi bir gecikme riski olduğunda, bize ulaşarak Sözleşmeyi sonlandırabilir ve ödemesini yaptığınız ancak teslim almadığınız ürünlere ilişkin parasınızı geri alabilirsiniz. 

Teslimat sırasında adreste bulunamaması durumunda, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş kabul edilecektir. Bu durumdan annavitapro.com sitemiz sorumlu değildir.

Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda gecikmeler olabilir. Bu gecikmelerden annavitapro.com sorumlu değildir.

Hasar görmüş paket durumunda; sizin tarafınızdan paketler teslim alınmayarak kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

Ürün başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden kaynaklanan sonuçlardan annavitapro.com sorumlu değildir.

Teslimatı yapılamayan paketler Müşteri tarafından teslim alınması için 3 (üç) iş günü kargo firmasının teslimat şubesinde bekledikten sonra annavitapro.com depomuza iade edilir.

İade ve Değişim Protokolü

annavitapro.com’ da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. annavitapro.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Müşterilerimiz satın aldıkları ürünleri 14 gün içinde iade etme hakkına sahiplerdir.

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz ve kullanılmamış olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 

  • Ürünün faturası, iade formu, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak itisabouthair.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

  • İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

  • Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

  • İade işlemini başlatmak için iletişim bölümünden veya mail ile itisabouthair.com ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  • itisabouthair.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

  • Ürün değişimi talep etmeniz halinde iade edilen ürün tutarı kadar bir indirim kuponunuz oluşturulur ve yapacağınız bir sonraki işlemde bu kuponu kullanarak dilediğiniz ürünü alabilirsiniz.

  • Kozmetik ürünlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. annavitapro.com'dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamamen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

annavitapro.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik veya hasarlı ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bu tutanakla birlikte yapılan başvurularda, mağduriyet hızla giderilmektedir.

İade ve Değişim prosedürümüz yukarıda bahsedildiği üzere Tüketici kanunlarına tamamen uygun olup, sipariş veren tüm üyelerimiz bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

iade
bottom of page